बसपार्कमा देखिएन चहलपहल, गाडीवाला भन्छन्– घटस्थापनापछि भिडभाड हुन्छ – Naya Suchana

बसपार्कमा देखिएन चहलपहल, गाडीवाला भन्छन्– घटस्थापनापछि भिडभाड हुन्छ


पोखरेलले गाउँ जाने टिकटका लागि एक हप्ताअघि कोटेश्वरको काउन्टरमा फोन गरेकी थिइन् । टिकटको पैसा तिर्न पहिले नै आउनुपर्छ कि भनेर उनले फोन गरेकी थिइन् । तर, काउन्टरवालाले एकदिन अगाडि फोन गरे पनि सिट पाइने बताए । अग्रिम बुकिङका लागि काउन्टरमा जानु परेन ।

शनिबार फोन गरेर सिट राखिदिनू भनिन्, काउन्टरवालाले सिट बुक गरिदिए । आइतबार बिहानै कोटेश्वर पुगेर उनी गाडी चढिन् । ‘पोहोर त एकै सिटमा दुईजनालाई टिकट कटाएको रहेछ, निकै लफडा भएको थियो’ उनी भन्छिन्, ‘यसपालि तनाब भएन ।’

पोखरेललाई अर्को तनाब भनेको गाडीभाडाको थियो । दसैंको मुखमा भएका कारण गाडीवालाले अत्यधिक भाडा असुल्छन् भन्ने उनलाई तनाब थियो । कोटेश्वर पुग्ने वित्तिकै उनले सिटमा झोला राखिन् र पैसा बुझाउन काउन्टरतिर लागिन् । काउन्टरवालाले १५ सय रुपैयाँ मात्र भनेपछि उनी ढुक्क भइन् ।

‘एक हजार त अरुबेलाको भाडा हो, दसैंका बेला अलि बढी नै लिन्थे’ उनले भनिन्, ‘१५०० त सरकारले तोकिदिएअनुसारकै ५० प्रतिशत बढी भाडा हो ।’

सरकारले सवारी साधनमा आधा यात्रु मात्रै राखेर ५० प्रतिशत भाडा बढी लिन पाउने बताएको थियो । तर, सोमबारको क्याबिनेट बैठकले  पुरानो निर्णय उल्ट्याउँदै गाडीमा पूरै सीट यात्रु राख्न दिने र पुरानै भाडादर कायम गर्ने निर्णय गरेको छ ।

कोटेश्वरमै रोकिएको अर्को जम्बो हाइसमा रामकुमार यादव दुईवटा सिटमा खुट्टा पसारेर बसेका थिए । उनको पछाडिको सिटमा एकजना अनि अगाडिको सिटमा एकजना थिए । खुट्टा पसारेर बसेका रामकुमार मोवाइलमा व्यस्त छन् ।

सप्तरीको कञ्चरुप जानुपर्ने उनले १४ सय रुपैयाँ भाडा तिरेका रहेछन् । दुई सिटकै लागि पैसा तिरेको भन्दै उनी खुट्टा पसारेर ढल्किएका रहेछन् ।

कोटेश्वरमा सामान्य अवस्थामा पनि गाडीमा निकै चहलपहल हुन्छ । यतिबेला दसैं नजिकिएका बेलामा पनि खासै भीडभाड देखिएन । कोटेश्वरमात्रै होइन, नयाँ बसपार्कमा पनि विगतका वर्षहरुको जस्तो चहलपहल छैन ।


Leave a Reply

Your email address will not be published.